Choroby wątroby – co warto o nich wiedzieć

Wątroba to jeden z najważniejszych i największych narządów w naszym organizmie. Odpowiada między innymi za: syntezę czynników krzepnięcia krwi, wytwarzanie i wydzielanie żółci, produkowanie i magazynowanie niektórych białek osocza krwi, wytwarzanie heparyny.

Narząd ten realizuje takie funkcje jak synteza, metabolizm, a także magazynowanie. Najczęstsze choroby wątroby to: zatrucia, infekcje wirusowe i bakteryjne oraz trwałe uszkodzenie takie jak marskość. To ostatnie jest to stan, w którym prawidłowe komórki wątroby zastępowane są komórkami tkanki łącznej. Chora wątroba jest początkiem innych problemów organizmu. Takich o podłożu metabolicznym, immunologicznym, krążeniowym. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z choroby lub też dowiaduje się w zaawansowanym stadium. Najlepiej jest co jakiś czas wykonywać badania, by nie doprowadzić do choroby wątroby. Najlepiej robić w ramach profilaktyki. Natomiast wskazaniem do niezwłocznej wizyty u lekarza są niepokojące objawy: ból brzucha lub/oraz w prawym podżebrzu. Lekarz przeprowadzi wywiad. Zbierze informacje na temat czasu trwania, charakteru i rodzaju dolegliwości. Później przejdzie do badania palpacyjnego. Płasko ułożoną ręką przesunie po części brzucha, gdzie znajduje się wątroba.

Warto dowiedzieć się na ten temat czegoś więcej, poznać leki bez recepty i inne metody leczenia. Szczegółowe informacje zainteresowani znajdą na stronie internetowej http://essentiale.pl/najczestsze-choroby-watroby. Pozostaje tylko zagłębić się w jej treść.