Emolienty – jak stosować?

Emolienty, które mają być skuteczne, muszą być odpowiednio stosowane. Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwość co do tego, jak i z jaką częstotliwością powinien stosować swój krem na suchą i wrażliwą skórę, powinien udać się do dermatologa, ponieważ jest  to specjalista, który całe życie zajmuje się schorzeniami skóry, dlatego będzie najlepszą skarbnicą wiedzy na temat jak stosować emolienty.

Najgorszym pomysłem jest czerpanie wiedzy z internetu, ponieważ w sieci każdy jest anonimowy i zdarzają się źli ludzie, którzy chcą zaszkodzić jak największej liczbie osób, więc wypisują niestworzone rzeczy w internecie. Przeczytanie i zastosowanie się do tych rad może być brzemienne w skutkach, dlatego warto uważać na to, co się czyta. Jeśli udamy się do dermatologa, to z pewnością powie on nam, że jedną z ważniejszych rzeczy przy stosowaniu emolientów jest to, aby stosować je regularnie. Jeśli nie będziemy codziennie używać kompletnych preparatów emoliencyjnych, to możemy sprawić, że cały wysiłek pójdzie na marne. Najczęściej nie wystarczy tylko jeden krem lub tylko zmiana mydła, aby poprawić wygląd naszej skóry. Trzeba zadbać o wszystkie nasze kosmetyki, zarówno o żele do kąpieli, poprzez kremy do twarzy aż po kremy do rąk i całego ciała. Należy uważać, gdyż w razie wystąpienia większych zmian skórnych, trzeba używać emolienty wzbogacone o substancje, które nie tylko walczą z chorym naskórkiem, ale również redukują świąd.

Więcej informacji o emolientach możemy znaleźć na stronie  http://www.emolium.pl/baza-wiedzy/porady-dla-mam/czym-są-emolienty/ .