Pojemniki na karmę dla psa

dog_bowls_croppedWybierając pojemnik dla pas należy wziąć pod uwagę wiele istotnych elementów wyrobu, który zamierza się kupić. Po pierwsze ważne jest zapoznanie się z różnymi materiałami, z których realizowane są miski dla psów. Obecnie stosowane są nowoczesne materiały syntetyczne, które między innymi pozwalają na znaczne ograniczenie rozwijania się w misce bakterii oraz czyszczenie miski. Jeśli chodzi o kolor czy kształt miski to nie są one takie ważne.

Rozmiar miski musi być dopasowany do wielkości psa. Dla dużych psów bardzo często niezbędne jest dokonanie wymiany miski, gdy już urosną. Ważne jest, by pies mógł wygodnie spożywać posiłki. Miski wykonane z metalu są szeroko dostępne w sklepach zoologicznych – https://www.naszezoo.pl/pl/c/Miski-dla-psa-podkladki/100, ale ich minusem jest brak wygody w zakresie czyszczenia. Znacznie lepszym rozwiązaniem może być postawienie na miski silikonowe. W przypadku misek plastikowych istotne jest, by takie miski były odporne na uszkodzenia.
Miski na stojakach powinny być przede wszystkim wygodne w wyjmowaniu, co ma znaczenie z punktu widzenia czyszczenia misek. Stojak bardzo często stosowany jest przy miskach, które kierowane są do szczeniaków. Oddzielne miski trzeba zapewnić do pokarmów a oddzielne na wodę.
Decydując się na miskę warto również pomyśleć od razu czy z psem będzie się podróżowało. W takim przypadku niezbędne jest między innymi wybranie lepszej jakości misek, tak by były one odporne na uszkodzenia mechaniczne, które mogą wystąpić podczas przenoszenia, pakowania. Należy brać pod uwagę, że psy przyzwyczajają się do misek, z których korzystają.