Trendy w aranżacji salonu w 2018 r.

Wystroje wnętrz, podobnie jak ubrania, ulegają pewnym modom. Jednym z najnowszych trendów jest tutaj styl eko, który zdobywa coraz większe uznanie wśród projektantów. Jeśli w tym roku mamy w planach zmianę aranżacji salonu, być może dobrym dla nas rozwiązaniem będzie skorzystanie z projektów w takim właśnie stylu.

Nowoczesny salon w stylu eko wykorzystuje przede wszystkim zasoby środowiska naturalnego. W takich aranżacjach pojawią się więc elementy drewniane czy wykonane z kamienia. Jeśli poszukujemy tapet do salonu, być może warto byłoby rozważyć zamienienie ich na boazerię czy panele ścienne? Takie rozwiązanie w oczywisty sposób będzie nawiązywać do założeń tego rodzaju aranżacji, a przy tym wyglądać będzie bardzo nowocześnie. Kolorystyka aranżacji w stylu eko wykorzystuje przede wszystkim pastelowe i stonowane barwy.

Biel, beż, szarość, brązy i szmaragdowa zieleń to barwy, które sprawią, że nasz salon będzie wyglądał nowocześnie. Warto poświęcić czas i skupić się również na takich elementach jak zasłony, żyrandole do salonu, obrazy, które będą tworzyć klimat wnętrza. Ich odpowiedni dobór może sprawić, że ostateczny efekt zachwyci wszystkich naszych gości. Najkrótszą odpowiedzią na pytanie, jak urządzić salon w stylu eko, jest: inspiruj się przyrodą i chroń środowisko. Jeśli więc zależy Ci na osiągnięciu odpowiedniego efektu, zadbaj o wykorzystanie naturalnych materiałów. Nie zapomnij też o energooszczędnym oświetleniu!

Więcej o tym, co możesz zrobić, aby twój salon wyglądał nowocześnie, przeczytasz na http://www.miastokobiet.pl/aranzacja-wnetrz-w-stylu-eko/.