Uciążliwe dla alergików okresy pylenia roślin

Każdy kalendarz pylenia przygotowywany jest z myślą o alergikach. Wypisane są w nim te obszary kraju, na których pylenie roślin jest największe i może być najbardziej uciążliwe dla alergików.

Można jednocześnie zauważyć, że bardzo intensywne pylenie roślin bywa uciążliwe nie tylko dla alergików, ale także dla tych osób, które zbyt długo przebywają na dworze podczas silnego wiatru sprawiającego, iż pyłki wlatują praktycznie wszędzie. Widać więc, że kalendarz pyleń powinien być posiadany przez wszystkie osoby, które mieszkają blisko lasów lub niedaleko dużych upraw roślin. Dzięki temu będzie można uchronić się przed nieprzyjemnymi konsekwencjami zdrowotnymi przebywania na obszarze nadmiernego pylenia roślin.

Zdarza się, że pylenie roślin (http://www.alergia-allegra.pl/kalendarz.html) bardzo przeszkadza dzieciom, u których bardzo szybko dochodzi do reakcji alergicznych z powodu kontaktu z pyłkami. Wobec tego branie pod uwagę aktualnego pylenia może bardzo pomóc w sprawowaniu opieki na dziećmi, które lubią dużo czasu spędzać na dworze lub mają wyjechać ze swoją klasą na jakąś wycieczkę w okresie silnego pylenia roślin. W takich wypadkach czasami przydaje się także mapa pylenia. W razie potrzeby można również wejść na jedną ze stron internetowych tworzonych z myślą o alergikach i dowiedzieć się, w jaki sposób można chronić dzieci przed zachodzeniem u nich reakcji alergicznych. Dzięki temu nie trzeba będzie pozbawiać dzieci uczestnictwa w wesołej zabawie ani zabierać im możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu.